O nás

Jsme malá rodinná firma, sídlící v malebném Polabí, nedaleko Lysé nad Labem

Od roku 2015 se zabýváme sušením ovoce. Veškeré ovoce které používáme pro výrobu křížal je od českých sadařů a  prověřených dovozců. Abycho docílily co nejvyšší kvality, zvolily jsme ruční zpracování a nepřidáváme žádný cukr ani konzervanty.

Naše začátky

Již od útlého dětství jsem dědečkovi, pomáhal pečovat o jeho ovocný sad v Lysé nad Labem. Každý rok v období sklizně jsme sušili jablečné, hruškové a švestkové křížaly, tak jako to dělávala jeho babička na sítech v podkroví stodoly. Mou oblíbenou činností bylo také vaření marmelád jako například z červeného rybízu a malin, která je podle dědečkova receptu v naší stálé nabídce.

Časem jsem si koupil sušičku na ovoce zařídil výrobnu a začal sušit křížaly, tak jako můj dědeček bez přidaných aditiv a cukru. Děda vždycky říká "oni to jen kazí, tou chemkou a cukrem" dělej to poctivě, ono se ti to vrátí.
Postupně jsem rozšířil výrobu o poctivé marmelády a sirupy, at už ovocné, či bylinné. Moje první produkty se prodávaly pod značkou Semické sušené ovoce.

Současnost

Nyní se snažím dostat svoje produkty mezi lidi a ukázat jim, že ručně vyráběné ovoce, bez přidaného cukru a konzervantů je mnohem lepší než zářivě barevné a přeslazené běžné sušené ovoce. Zvolil jsem cestu farmářských trhů, nejčastěji nás najdete v Praze na Karlínských a Bohnických trzích na Jiřáku a Náplavce. Naše produkty najdete také ve vybraných prodejnách a farmářských e-shopech. Aktuálně pracuji na vylepšení receptur a rozšíření sortimentu. Protože jak říká děda "vždy je co zlepšovat"